Strefa ekonomiczna magnesem dla inwestowów

Siedem firm otrzymało w 2013 roku pozwolenie na działalność w podstrefie ekonomicznej na Felinie. Dwie ruszyły z działalnością. Zatrudniły w sumie 90 osób. – To największa liczba od czterech lat – chwalą się urzędnicy ratusza.

– Połowa terenów Podstrefy Lublin jest dziś zajęta, co dowodzi, że tworzymy inwestorom dobre warunki do budowy ich firm, z drugiej strony – że inwestorzy coraz chętniej wybierają Lublin na miejsce rozwoju swojego biznesu – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W 2013 r. pozwolenia na działalność w strefie otrzymały: ABM Greinfferberger Polska (producent silników elektrycznych), PZ CORMAY (testy do chemii klinicznej), MEDI-SEPT (środki utrzymania higieny), GT-85 Polska (preparaty chemiczne oraz myjnie przemy-słowe), Europiek (pieczywo), R.B.M. APEX (grzejniki konwektorowe) oraz Lift Service (dźwigi osobowe). Firmy wydały łącznie na inwestycje 11,8 mln zł. – Dwa zakłady uruchomiły produkcję, powstało 90 nowych miejsc pracy, nowi inwestorzy zadeklarowali utworzenie 185 nowych stanowisk – dodaje Żuk.

Cały artykuł można przeczytać na stronie www.wybierzlublin.pl

0