Intrograf uruchomił zakład na Felinie. Będą nowe miejsc pracy

Opakowania na leki, parafarmaceutyki i kosmetyki oraz ulotki dla produktów farmaceutycznych – to główne produkty wytwarzane w nowej fabryce. Zakład powstał w ciągu 10 miesięcy.

Artykuł pochodzi ze strony Wybierz Lublin.

„Intrograf zatrudnia 208 osób. – Z czego 45 to nowe miejsca pracy, które utworzyliśmy w związku z otwarciem zakładu na Felinie – mówi Mariusz Świetlicki, wiceprezes Intrograf Lublin.

Intrograf przeniósł się do podstrefy na Felinie.

 

Intrograf przeniósł się do podstrefy na Felinie.
fot. Jacek Babicz

Inwestycja kosztowała ok. 30 mln zł. Z czego sama budowa pochłonęła ok. 18 mln, a zakup nowego wyposażenia kolejne 10 mln zł. – Linia do produkcji opakowań jest w stanie zadrukować ok. 12 tysięcy arkuszy papieru w ciągu godziny. Powstaje w ten sposób ok. 200 tysięcy opakowań – wylicza Świetlicki.

Maszyny pracują przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Zakład ma 8,6 tys. mkw., z czego powierzchnia produkcyjna zajmuje 5,7 tys. mkw. – Istnieje możliwość rozbudowy. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy poszerzenie produkcji. Powstanie minimum 10 nowych miejsc pracy – dodaje Świetlicki.

Intrograf działa od 60 lat. Od 1997 r. specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych. – Jesteśmy jednym z dwóch, trzech największych graczy na polskim rynku – oceniał Taracha.

Spółka w związku z uruchomieniem nowej fabryki opakowań na Felinie zamknie działalność w dotychczasowym zakładzie na Bursakach. – Planujemy sprzedać lub skomercjalizować ten zakład. To atrakcyjnie położona nieruchomość, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłego centrum IKEA – tłumaczy Taracha.

Intrograf zakłada w tym roku obrót na poziomie 52 mln zł, w ub. roku wyniósł on 46 mln zł, a zysk netto 3 mln zł.

Intrograf jest 12 firmą, która uruchomiła działalność na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie. – Gdyby nie strefa ekonomiczna na pewno nie byłoby naszej inwestycji – stwierdził Taracha.”

 

0