Do połowy 2015 roku w Transition Technologies w Lublinie pracę znajdzie kolejnych 50 programistów

Biuro firmy Transition Technologies S.A, mieści się teraz przy ul. Jana Pawła II 17. W otwarciu nowej siedziby uczestniczył Zastępca Prezydenta ds. Zarządzania Miastem Grzegorz Siemiński. Firma działa w Lublinie od 2013 roku i zatrudnia ponad 50 osób. Transition Technologies nadal poszukuje specjalistów w branży IT – do połowy 2015 roku planowane jest zatrudnienie kolejnych 50 programistów.

Od 2013 roku w Lublinie działa biuro jednej z największych firm informatycznych w Polsce, Transition Technologies S.A. – Software Solution Center, w którym realizowane są projekty głównie dla takich klientów jak: Schneider Electric, Roche, Orlen, Enerad, Poczta Polska, czy dla klientów Rynku Energii Elektrycznej takich jak Tauron i GDF.

Od października 2014 r. biuro w Lublinie oficjalnie zmienia swoją siedzibę z ulicy Zana na ulicę Jana Pawła II 17. Na chwilę obecną Transition Technologies zatrudnia w Lublinie ponad 50 osób. Nadal trwa rekrutacja, głównie na programistów Android, .Net, Web Developerów, programistów iOS , Java, JavaScript i Salesforce. Do połowy 2015 roku w Transition Technologies w Lublinie pracę znajdzie kolejnych 50 programistów.

W ramach współpracy badawczo – rozwojowej w ciągu ostatniego roku Transition Technologies nawiązało współpracę z lubelskimi uczelniami wyższymi, między innymi z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej, z Politechniką Lubelską oraz z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji.

Transition Technologies od ponad dwudziestu lat tworzy autorskie systemy informatyczne oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Kieruje je do wybranych sektorów rynku: energetyki, gazownictwa, przemysłu wytwórczego oraz biomedycyny. Wytwarzane systemy opierają się na skomplikowanych, zaawansowanych technologicznie pracach, obejmujących kluczowe aspekty działania firm, jak np. handel energią i gazem, optymalizacja produkcji czy projektowanie nowych produktów.

Dla swoich klientów, największych światowych korporacji – liderów w sektorach automatyki przemysłowej, oprogramowania PLM, systemów przesyłu energii oraz medycyny i farmacji, Transition Technologies zbudowało łącznie 7 wyspecjalizowanych centów outsourcingowych w całej Polsce, w których zatrudnia ponad pół tysiąca programistów. 70 % usług wędruje poza granice kraju, między innymi do USA i Europy.

Źródło: Samorząd Miasta Lublin

0